Комунальне Підприємство "СУМИТЕПЛОЕНЕРГОЦЕНТРАЛЬ" Сумської мiської ради
Ми зробимо ваше життя комфортним і затишним!
[email protected]
Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4

До уваги співвласників житлових будинків,в яких відсутній управитель, щодо вирішення питання підготовки до опалювального сезону 2020-2021рр.

Шановні  мешканці будинку!

 

Відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня    2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» обов’язок щодо забезпечення готовності до надання послуги внутрішньобудинкових систем, що розташовані в будівлі (зокрема багатоквартирному будинку), приміщенні, споруді і призначені для надання послуги, покладається на власника такої будівлі (співвласників багатоквартирного будинку), приміщення, споруди, якщо зазначений обов’язок не покладено на управителя, виконавця за індивідуальним договором (із здійсненням обслуговування і проведенням поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання) чи іншу особу відповідно до договору.

У зв’язку із закінченням терміну дії договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, укладеним за результатами конкурсу з призначення управителя,   КП «Сумитеплоенергоцентраль» скористалось своїм правом на припинення дії договору по  багатоквартирному будинку.

З  01.08.2020 року  у Вашому будинку відсутній управитель, тобто Ваш будинок  залишився без  обслуговування – не проводяться ремонтні роботи в будинку, не усуваються аварійні ситуації на внутрішнобудинкових мережах, будинок не підготовлюється до опалювального періоду. У зв’язку з чим,Ваш будинок залишиться без опалення.

Існує два шляхи вирішення питання :

1-й — обрання управителя. Згідно ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку»,  лише Співвласники мають право прийняти рішення щодо управління багатоквартирним будинком на своїх  зборах у порядку, передбаченому цією статтею, та самостійно обрати форму управління багатоквартирним будинком.

Для обрання управителя до вимог вищезазначеного Закону України Співвласникам будинку необхідно:

– провести збори співвласників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку щодо визначення форми управління;

– визначити управителя багатоквартирного будинку;

– обрати уповноважену особу (осіб) співвласників для укладання договору про надання послуги з управління багатоквартирним  будинком;

– у разі визначення управителя КП «Сумитеплоенрегоцентраль» надати протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку, який за формою повинен відповідати типовому протоколу затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015 № 203.

2-й шлях – укласти колективний або індивідуальні договори про надання комунальних послуг.

 

         Колективний договір може бути укладений з виконавцем за умови обладнання багатоквартирного будинку вузлами обліку (вузлом обліку), які забезпечують загальний облік споживання послуги у будинку.

У разі укладення колективного договору виконавець надає уповноваженій співвласниками особі необхідну кількість договорів, що забезпечує отримання договору кожним із співвласників багатоквартирного будинку. Зазначене  може застосовуватися для врегулювання відносин, що виникають під час укладання, зміни та припинення договорів про надання послуги споживачам у двоквартирних будинках та в інших будівлях, приміщення в яких є самостійними об’єктами нерухомого майна, за рішенням власників (співвласників) таких будинків (будівель).

Для цього необхідно :

  • провести збори співвласників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку щодо обрання моделі договору — колективного;

– визначитися із моделлю  колективного договору;

– обрати уповноважену особу (осіб) співвласників для укладання  колективного договору на надання послуги з постачання теплової енергії;

  • обрана уповноважена особа із протоколом зборів співвласників звертається до надавача послуги з теплопостачання ( ТОВ «Сумитеплоенерго» або КСПУ) для укладання колективного договору.

 

Індивідуальний договір укладається між співвласником багатоквартирного будинку та виконавцем відповідної комунальної послуги.

Для укладання індивідуального договору  співвласникам будинку необхідно звернутися до надавача послуги з теплопостачання  (ТОВ «Сумитеплоенерго» або  КСПУ).

 

У ситуації, що склалась, а саме невизначеність форми управління по Вашому будинку, можливим шляхом вирішення питання забезпечення мешканців якісними послугами з централізованого опалення та гарячого водопостачання є або обрання управителя будинку або укладення індивідуальних договорів зі споживачами чи колективного договору із уповноваженою особою від мешканців будинку..

 З метою недопущення  відсутності послуги з теплопостачання  будинку, пропонуємо Вам, як власникам квартир та співвласникам будинку вирішити  питання у будь-який вказаний вище шлях.

 

 

Департамент інфраструктури міста